Красиві зуби - одна з візиток кожного. Ваша посмішка – це спосіб спілкування з оточенням та здатність викликати прихильність в людей. Звичайно ж, вона має бути максимально щирою і красивою. Проте не всі, на жаль, мають від природи рівні зуби. Що ж робити, якщо стан зубів не дозволяє відкрито посміхатися і примушує стежити за собою навіть в хвилини радощів із-за неправильного прикусу? 

Зараз у розпорядженні медицини багато сучасних технологій, здатних зробити посмішку чарівною і досконалою. Вирівнювання зубів займається спеціальний лікар - стоматолог-ортодонт.

Брекети для вирівнювання зубів

Самий розповсюджений спосіб вирівнювання зубів -  брекети. Брекети виготовляються у фабричних умовах та кріпляться лікарем-ортодонтом до зубів спеціальним клеєм, створюючи тиск на ці зуби і примушуючи їх рухатися в потрібному напрямі. Класичні брекети кріплять до зовнішніх поверхонь зубів. За такою системою легко доглядати, легко встановлювати і проводити активацію. Останнім часом набувають популярності лінгвальні  брекети, які практично невидимі і кріпляться на внутрішній стороні зубів. Плоскі і мініатюрні, лінгвальні брекети не створюють дискомфорт та не викликають, на відміну від застарілих моделей, дефекту дикції.

Вирівнювання  зубів за допомогою брекетів - метод не з дешевих. У виробництві брекетів використовуються дорогі матеріали - титанові і нікелеві сплави, нержавіюча медична сталь, золото, спеціальне скловолокно, кераміка і інші. В Україні стоматологи-ортодонти частіше використовують металеві, керамічні і сапфірові брекети.

 

Стоматолог ортодонт встановлює брекети на період від півроку до двох років, далі настає період ретенції – закріплення зубів на новому місці. Утримувати зуби можна за допомогою знімної капи або незнімного дроту, що фіксується на внутрішній поверхні зубів. Ретенційний період триває близько 1 року, але остаточно він залежить від віку пацієнта і щільності кісткової тканини щелеп. Брекети можна встановлювати усім, за винятком дітей з молочними зубами, хворим з тяжким ступенем парадонтиту, серйозними алергіями і психічними захворюваннями.

Як встановлюються брекети в Києві в медичному центрі "Твоя посмішка" на Шулявці?

Перш за все потрібна консультація лікаря стоматолога ортодонта. Після аналізу ортопантомограмми  (спеціальне рентген-дослідження, де видно усі зуби обох щелеп пацієнта на одному знімку), дослідження моделей щелеп (пацієнтові знімаються відбитки із зубів, які заливаються рідким гіпсом, гіпс твердне, відбитки забираються і залишаються моделі зубів точно повторюючи зуби пацієнта) , обліку вікових особливостей, складності ортодонтичного захворювання і інших параметрів,  лікар ортодонт запропонує найбільш відповідну для пацієнта брекет систему.

В день прийому пацієнт повинен бути в доброму настрої і  почищеними зубами, завчасно поставленими пломбами.

Встановлення брекетів триває приблизно хвилин 40 - годину.

Після встановлення брекетів ортодонт дає чіткі рекомендації щодо догляду як за самими брекетами, так і за зубами пацієнта.

 

Що  робити якщо встановлення брекетів було у Києві, а пацієнт живе у іншому населеному пункті?

1) відвідувати усі призначені візити

2) дотримуватися рекомендацій ортодонта

 

 Що робити якщо брекет відклеївся?

Ті пацієнти, що використовують брекет-систему повинні дотримуватися щадної дієти. Тимчасово виключаються з раціону сухарі і горішки, овочі і фрукти слід споживати у вигляді невеликих шматочків, якщо брекет відклеївся слід якомога раніше звернутися до стоматологічного медичного центру "Твоя посмішка". Ми працюємо з перевіреними постачальниками. Пацієнтові треба явиться перший раз, щоб ортодонт знав який номер брекета замовити і через пару днів другий раз, щоб зафіксувати брекет.

 Як доглядати за брекетами?

Програма мінімум - чистить зуби 2 рази на день, користуватися ортодонтичними йоршиками після їжі.

Програма оптимум - купити спеціальну щітку для брекетів з V- образною виїмкою у щетині щітки, чистити зубки 2 рази на день. Набір ортодонтичних йоршиків для вузьких і широких ділянок  -  використовувати після кожного прийому їжі, користуватися  спеціальним ортодонтичним ополіскувачем після кожного чищення йоршиками.

Програма максимум - це оптимум аксесуарів. Наприклад дорожній набір, якщо часті відрядження або подорожі, або накладки на брекети для флейтистів. Насправді ортодонтичних аксесуарів досить багато. Підібрати необхідні саме для вас допоможе лікар ортодонт

Знімні ортодонтичні апарати (пластинки)

Напевно, найстаріші ортодонтичні пристосування ще не скоро втратять свою актуальність.

Якщо в ранньому віці не були зроблені заходи профілактиці розвитку порушень прикусу, або переміщення зубів занадто виражене, допомогти дитині до прорезувания постійних зубів зможе тільки знімний апарат. У стоматологічному медичному центрі "Твоя посмiшка" ортодонт запропонує ортодонтичний апарат для лікування саме вашої патології прикусу.

Також ортодонтичні пластинки показані дітям у разі дострокового видалення молочних зубів внаслідок карієсу і його ускладнень. Заради збереження місця підпостійні зуби виготовляється дитячий знімний протез, який коригується ортодонтом відповідно до віку і зростання щелепи дитини.

Послуги