Прагнення людей стати власниками білосніжних зубів і "голлівудської посмішки" сприяли розвитку досить перспективного напрямку косметичної стоматології - відбілювання зубів.

Відбілювання зубів часто плутають з процедурою професійної гігієни порожнини рота, при якій видаляється тільки зубний наліт та камінь, а колір емалі залишається незмінним. Проте, позбувшись темного нальоту, переважна більшість пацієнтів відмічають загальне посвітління зубів навіть до 4-5 тонів.

Справжнє відбілювання зубів показано особам, у яких зубна поверхня має стійкий неприродний колір. Залежно від глибини і інтенсивності зміни кольору розрізняють зовнішнє та внутрішнє фарбування зубів.

Головною причиною зовнішнього фарбування зубів є погана гігієна ротової порожнини, яка призводить до утворення жовтого пігментного нальоту на зубній емалі. Тютюнопаління, споживання харчових продуктів та напоїв з барвниками (кава, чай, червоне вино) також призводить до зміни кольору емалі. Внутрішнє забарвлення тканин зубів є наслідком прийому лікарських препаратів, впливу хімічних матеріалів, що входять до складу пломбувальних матеріалів і штифтів, а також захворювань пульпи зуба.

Механізм відбілювання зубів базується на активації перекису водню. Кисень, який виділяється при розкладанні перекису водню та перекису карбаміду, проникає в тканини зуба і окислює органічні речовини, що забарвлюють зуб.

Незважаючи на те, що сучасне кисневе відбілювання значно менше травмує зубну емаль, ніж старий кислотний метод, все ж  таки в емалі утворюються мікропори. Через це розвиваються тимчасові побічні явища - підвищена чутливість зубів до температурних (холодна їжа, повітря) та хімічних подразників (фрукти, соки, солодощі). Щоб допомогти швидше позбутися дискомфорту, стоматолог призначає зубні пасти та гелі з підвищеним вмістом фтору та кальцію. А саму процедуру відбілювання одразу в кабінеті завершують глибоким фторуванням емалі.

Відбілювання зубів може відбуватися як у кабінеті стоматолога, так і вдома. Стоматолог наносить на зуби відбілювальний гель, який витримують близько 1–1,5 годин. В разі застосування методу світлового відбілювання гель додатково активується ультрафіолетовим світлом, що дозволяє скоротити час процедури до 30-40 хвилин і отримати такий же результат з меншим впливом на емаль.

Домашнє відбілювання зубів проводиться за допомогою так званих кап — пластмасових накладок на зуби, які виготовляються індивідуально для пацієнта. У капу наносять відбілювальний гель і надягають на зуби, як правило, на декілька годин.

Ефект від відбілювання зубів триває від року до п’яти і залежить від якості гігієни порожнини рота, вживання відповідних продуктів.

Популярність відбілювання зубів щороку зростає. Психологи заявляють, що білі зуби дозволяють людям середнього або старшого віку виглядати і відповідно, почуватися на десяток років молодшими.

Послуги