Неушкоджені чи повністю запломбовані зуби ще не гарантують повне здоров’я  порожнини рота. Практично все доросле населення має проблемі з пародонтом – комплексом тканин, що оточують зуби (ясна, навколо зубна кістка і зубна зв’язка). Захворювання пародонта можуть розвиватися самостійно, або виступати супутниками каріозного процесу та невдалих стоматологічних втручань.

Важливу роль серед пускових механізмів розвитку парадонтиту грає гігієнічний фактор. Скупчення зубного нальоту та зубного каменю – це помешкання патогенних мікроорганізмів, продукти життєдіяльності яких згубні для слизової оболонки ясен та прилеглої кісткової тканини.

Безумовно, пацієнті, які не «товаришують» з зубною щіткою опиняються у перших рядах групи ризику. Проте й по-стоматологічному слухняні громадяни також можуть мати в порожнині рота постійні вогнища скупчення бактерій. Навислі краї коронок, пломб, мостоподібних протезів – саме такі місця, у яких затримуються залишки їжі, призводячи до утворення зубного нальоту й каменю. Також багато затишних куточків для нальоту у ділянках скупчених і нахилених зубів.

У деяких випадках професійна гігієна порожнини рота – це тільки перший етап лікування. Після ретельного видалення зубного каменю  починається робота з корекції або заміни невдалих пломб, коронок тощо.

Суть первинного парадонтологічного лікування полягає у повному очищенні порожнини рота від зубного каменю та нальоту. Видимі над’ясеневі зубні відкладення видаляють комплексно: великий і щільний зубний камінь – ультразвуком, а дрібні пігментації – повітряно-абразивним методом. Проте при занедбаних стадіях парадонтиту, коли слизова оболонка  потоншена, корені зубів сильно оголені, застосування традиційної соди у якості абразиву може виявитися шкідливим. Також порошки на основі соди протипоказані носіям зубних імплантатів. У лікувальних протоколах стоматологічного центру «Твоя Посмішка» у таких випадках передбачено застосування для гігієни порошку гліцину. Гліцин – це природна амінокислота із 100% розчинністю, що виключає утворення залишкових накопичень порошку навколо імплантату та на поверхні коренів зубів.

Однак зубні відкладення можут накопичуватись не тільки над ясною, але й нижче її рінвя, на коренях зубів. Парадонтальний кюре таж – видалення під’ясененвих  зубних відкладень і ушкоджених запаленням тканин, виконується тільки стоматологом-парадонтологом. Очищення патологічних зубо-ясеневих кишень проводиться кюретами – мініатюрними шкрябачами для поверхні кореня.

Серед багатьох різновидів інструментів найбільш розвиненою є система кюрет Грейсі, яка застосовується в нашому стоматологічному центрі. Для кожного зуба, залежно від його форми і розташування, розроблена своя кюрета Грейсі, що в результаті забезпечую максимально ретельне очищення поверхні кореня. А анестезія і руки досвідченого парадонтолога зроблять процедуру кюретажу найбільш щадною. Під час всього процесу зубоясеневі кишені промиваються антисептичним розчином 

Професійна гігієна порожнини рота у поєднанні з парадонтальним кюретажем забезпечує помітний прогрес вже на перших етапах лікування парадонтиту.

Послуги