Поширена думка, що молочні зуби для розвитку дитини не такі вже й важливі. Зустрічаются батьки, які вважають, що не потрібно лікувати зуб, котрий все одно за декілька років випаде сам. На жаль, подібне недбальство може призвести до серйозних ускладнень.

Організм дитини – зовсім не зменшена копія дорослого.

Запальні процеси у дітей відбуваються у рази швидше, і банальний біль у зубі за кілька годин може перетворитися на серйозне гнійне загострення. Ось чому так важливо не покладатися на народну медицину, а якнайшвидше віддати свою дитину у надійні руки кваліфікованого спеціаліста.

Лікування карієсу молочних зубів

На відміну від дорослих,  діти більш схильні до ризику розвитку гострого каріозного процесу, при якому зуб втрачає кальцій та інші мінеральні речовини протягом лічених місяців, а то й тижнів. Щоб попередити подальший розвиток карієсу, зуб пломбується склоіономерним цементом. Цей тип цементів заряджений, немов батарейка, кальцієм і фтором, і поступово насичує ними емаль і дентин молочного зуба, тим самим зміцнюючи їх.

Новим поколінням фторвмісних пломбувальних матеріалів стали компомери – так звані «дитячі фотополімери». Окрім вмісту корисних для емалі речовин, компомери мають незаперечну перевагу – вони твердіють за кілька секунд під дією ультрафіолетового світла. Лікування карієсу компомерами дійсно можна назвати блискавичним. А маленькі пацієнти оцінять і багату кольорову палітру пломб – від традиційного білого до вражаючих зеленого і рожевого! Колір компомерній пломбі надають нешкідливі харчові барвники, які не всмоктуються в зуб і навколишні тканини.

Лікування каналів молочних зубів

На жаль, багато дітей потрапляють на прийом з вже занедбаним каріозним процесом, на стадії розвитку ускладнень карієсу – пульпіту та періодонтиту. В обох випадках лікування насамперед полягає в обробці кореневих каналів молочних зубів. Всупереч поширеній думці, молочний зуб має і корені, і пульпу – так званий «зубний нерв». Інфекція, що розвивається в молочному зубі, не обмежується його межами і часто уражує зачаток постійного зуба, що знаходиться під молочним коренем. В таких випадках постійний зуб прорізується вже ураженим, а іноді наступає й повна загибель зачатка.

Лікування каналів молочних зубів зазвичай відбувається в 2-3 відвідування, між  якими у зубі перебуває відповідний лікарський препарат під тимчасовою пломбою. Канали молочних зубів заповнюються спеціальними пастами, які розсмоктуються разом із коренем при зміні зуба на постійний. Наприкінці лікування зуб закривається постійною пломбою.

Герметизація фісур

Постійні зуби на самому початку своєї «кар’єри» не мають такої щільності емалі, як у дорослих. Борозни та заглиблення на поверхні зубів ще не насичені мінеральними речовинами і сильно схильні до ураження карієсом. Оптимальним рішенням є герметизація фісур – покриття незахищених ділянок зуба фото полімерним герметиком. Під його прикриттям емаль дозріває, а сам шар герметика стирається за декілька років.

Стоматологічний центр «Твоя Посмішка»  має в штаті лікарів, які спеціалізуються на дитячій стоматології. Індивідуальний підхід, перетворення лікування на цікаву гру, заохочувальні подарунки допоможуть маленькому пацієнтові подолати страх перед стоматологічним кабінетом.

В нашій клініці практикується такий вид відвідування як знайомство з лікарем і урок гігієни, що дозволяю поступово привчити дитину до  лікування зубів. Батьки можуть проконсультуватися, на що варто звернути увагу при розвитку зубного ряду у дитини, як правильно чистити зуби малюкам, і які зміни відбуваються при формуванні зубо-щелепної системи у різному віці.

А регулярні планові безкоштовні огляди раз  на півроку допоможуть вчасно виявити і попередити карієс зубів на ранній стадії, до виникнення болю та ускладнень.

Послуги